MPS tarjoaa käyttöönne monipuoliset henkilöarviointi-, rekrytointi- ja suorahakupalvelut

MPS-Yhtiöt on valtionhallinnon ensisijainen rekrytointipalveluiden puitesopimustoimittaja kaudelle 2019-2023. Lisätietoja rekrytointipalveluiden puitejärjestelyistä löydät täältä.

Hansel-puitesopimuksella saatte käyttöönne tehokkaat ja laadukkaat rekrytoinnin, suorahaun ja arvioinnin palvelut. Palvelut sopivat esimerkiksi tilanteisiin, joissa rekrytointi on haastavaa tai esimies kaipaa lisätukea rekrytointipäätöksiin. Palvelumme ovat saatavilla kaikissa MPS:n toimipisteissä ympäri Suomea.

Puitesopimuksen sopimusyhteyshenkilö MPS-Yhtiöissä on Irene Turakainen.


Tiedustele palveluistamme tai tee tilaus!

Julkista sektoria palvelevat konsulttimme:

Tutustu asiantunteviin konsultteihimme tarkemmin klikkamalla konsultin kuvaa tai nimeä.


Sani Kaajas
Sani Kaajas

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9453
sani.kaajas@mps.fi
Helsinki, Finland


Tapio Kivikangas
Tapio Kivikangas

Senior Consultant, M.Sc.(Econ). Certified Business Coach
+358 20 746 9456
tapio.kivikangas@mps.fi
Helsinki, Finland


Esa Komonen
Esa Komonen

Consultant, Psychologist
+358 50 472 8898
esa.komonen@mps.fi
Helsinki, Finland


Johanna Korte
Johanna Korte

Senior Consultant, Psychologist, Team Coach
+358 50 596 7999
johanna.korte@mps.fi
Helsinki, Finland


Johanna Leskinen
Johanna Leskinen

Business Development Manager Outplacement, Senior Consultant, Certified Business Coach
. +358 20 746 9406
johanna.leskinen@mps.fi
Helsinki, Finland


Lotta Lunnela
Lotta Lunnela

Business Development Manager, Psychologist
+358 20 746 9461
lotta.lunnela@mps.fi
Helsinki, Finland


Anne Malmi
Anne Malmi

Research Consultant
+358 20 746 9477
anne.malmi@mps.fi
Helsinki, Finland


Sini Ojala
Sini Ojala

Consultant Psychologist, M.Sc. (Econ.)
+358 20 746 9465
sini.ojala@mps.fi
Helsinki, Finland


Heidi Palo
Heidi Palo

Leading Psychologist, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9628
heidi.palo@mps.fi
Helsinki, Finland


Jonathan Rasmus
Jonathan Rasmus

Business Development Manager, Consultant, Psychologist
+358 50 492 1415
jonathan.rasmus@mps.fi
Helsinki, Finland


Hanna Ruohonen
Hanna Ruohonen

Consultant
+358 20 746 9470
hanna.ruohonen@mps.fi
Helsinki, Finland


Sari Salojärvi
Sari Salojärvi

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 41 466 6064
sari.salojarvi@mps.fi
Helsinki, Finland


Heidi Takala
Heidi Takala

Consultant
+358 40 076 1070
heidi.takala@mps.fi
Oulu, Finland


Maija Tamburello
Maija Tamburello

Research Consultant
+358 20 746 9467
maija.tamburello@mps.fi
Helsinki, Finland


Irene Turakainen
Irene Turakainen

Senior Consultant
+358 20 746 9457
irene.turakainen@mps.fi
Helsinki, Finland


Riikka Vaaraniemi
Riikka Vaaraniemi

Team Coach Oulu, Psychologist, Senior Partner
+358 20 746 9431
riikka.vaaraniemi@mps.fi
Oulu, Finland

 

 

 

 

 

 

Hansel on julkisen sektorin hankintatoimen uudistaja ja kehittäjä. Tavoitteenamme on säästää yhteiskunnan varoja lisäämällä tuottavuutta valtion, kuntien, korkeakoulujen ja seurakuntien hankintatoimeen. Avainsanoja toiminnassamme ovat vastuullisuus ja digitaalisuus. Palvelujemme ytimen muodostavat yhteishankinnat, joiden lisäksi tarjoamme asiakkaillemme hankintojen asiantuntijapalveluita. Meillä on yhteensä noin 80 puitejärjestelyä ja dynaamista hankintajärjestelmää, joihin on kilpailutuksen perusteella valittu yli 350 sopimustoimittajaa. Toimintamme perustuu Hansel-lakiin, jossa määritellään tehtävämme ja asiakkaamme. Olemme voittoa tavoittelematon osakeyhtiö, josta valtio omistaa 65 prosenttia ja Kuntaliitto 35 prosenttia. Lue lisää www.hansel.fi.