Yhteystietomme Helsingissä

MPS-Yhtiöt Oy
PL 2, Paciuksenkatu 27
00270 Helsinki
tel. +358 20 746 9400
e-mail helsinki@mps.fi
e-mail etunimi.sukunimi(at)mps.fi

MPS Helsinki

Pääkonttorimme sijaitsee Meilahdessa, Pikku Huopalahden kupeessa. Ajoaika Helsingin keskustasta on ruuhkasta riippuen 10-20 minuuttia ja Helsinki-Vantaan lentokentältä noin 30-40 minuuttia.

Voit pysäköidä rakennuksen sisäpihalla oleville MPS:n asiakaspaikoille tai Paciuksenkaaren ja Kallioportaankadun maksuttomille 2h-paikoille. Rakennuksen sisäpihalle on ajoyhteys Kallioportaankadun kautta. Navigaattoria käyttäville suosittelemme käytettäväksi osoitetta Kallioportaankatu.

Toimistomme lähellä on myös maksullisia pysäköintimahdollisuuksia, 1-1,5 € / h. 

  • Gradus-talon, Paciuksenkatu 25, sisäpihalla on Q-Parkin pysäköintialue, jonne on ajoyhteys Kallioportaankadulta.
  •  Paciuksenkaaren varrella on Paciuksenkadun Pysäköinti Oy:n maksullisia parkkialueita.

Maksu EasyParkilla tai maksuautomaatilla. 

Toimistollemme on hyvät joukkoliikenneyhteydet; vaihtoehtoja voit etsiä HSL:n reittioppaasta.

Helsingin konsultit ja yhteyshenkilöt palveluksessasi

Klikkamalla nimeä näet konsultin henkilökuvauksen.


Maija Suokas
Maija Suokas

Consultant, Psychologist
+358 (0)20 746 9459
maija.suokas@mps.fi
Helsinki, Finland


Peter Therman
Peter Therman

Senior Advisor, MPS Family Governance Advisory
+358 40 5830446
peter.therman@mps.fi
Helsinki, Finland


Kimmo Tuovinen
Kimmo Tuovinen

Project Manager
+358 40 568 8996
kimmo.tuovinen@mps.fi
Helsinki, Finland


Irene Turakainen
Irene Turakainen

Senior Consultant
+358 20 746 9457
irene.turakainen@mps.fi
Helsinki, Finland


Juha Vaara
Juha Vaara

Business Development Manager, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9411
juha.vaara@mps.fi
Helsinki, Finland


Merja Vesanen
Merja Vesanen

Research Consultant
+358 20 746 9679
merja.vesanen@mps.fi
Helsinki, Finland


Marko Viitikko
Marko Viitikko

HR Manager
+358 40 777 5191
marko.viitikko@mps.fi
Helsinki, Finland


Leila Virta
Leila Virta

Marketing and Communications Director, Senior Partner
+358 20 746 9488
leila.virta@mps.fi
Helsinki, Finland

1 2 3 4

Yhteystietomme Helsingissä

MPS-Yhtiöt Oy
PL 2, Paciuksenkatu 27
00270 Helsinki
tel. +358 20 746 9400
e-mail helsinki@mps.fi
e-mail etunimi.sukunimi(at)mps.fi