MPS Suorahaku

MPS Suorahaku on ratkaisu etsiessäsi henkilöitä osaamisvaatimusten tai työpaikan sijainnin kannalta haasteellisiin asiantuntija- tai keskijohdon tehtäviin.

MPS:n suorahakuprosessi voi olla tehokkain – tai jopa ainoa - tapa löytää kapean alan erikoisasiantuntija. Pelkällä perinteisellä työpaikkailmoituksella ei välttämättä saavuteta pienilukuista kohderyhmää riittävällä tehokkuudella. Siksi suorahaku on tehokas täsmätyökalu myös asiantuntijatason suorahakuihin.

Suorahaku tavoittaa ja vaikuttaa lisäksi niihin henkilöihin, jotka eivät aktiivisesti etsi uutta tehtävää. Näitä asiantuntijaverkostoja MPS kehittää pitkäjänteisesti ja järjestelmällisesti. Suorahakukonsulttimme määrittelee hakukriteerit yhdessä asiakkaan edustajan kanssa, jonka jälkeen kokeneet research konsulttimme etsivät ehdokkaita hyödyntämällä MPS:n monipuolisia verkostoja ja rekrytointikanavia.

Suomen konsultit palveluksessasi

Klikkamalla nimeä näet konsultin henkilökuvauksen.
Muiden MPS maiden konsultit löydät maakohtaisilta sivuilta.

MPS Suorahaku konsultit


Marcus Herold
Marcus Herold

CEO and Chairman of the Board, MPS Enterprises, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9444
marcus.herold@mps.fi
Helsinki, Finland


Roy Herold
Roy Herold

Managing Director, MPS Executive Search, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 40 060 1760
roy.herold@mps.fi
Helsinki, Finland


Henri Huopalahti
Henri Huopalahti

Senior Consultant, Team Coach
+358 50 406 5944
henri.huopalahti@mps.fi
Turku, Finland


Jaana Jaatinen
Jaana Jaatinen

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9690
jaana.jaatinen@mps.fi
Helsinki, Finland


Sani Kaajas
Sani Kaajas

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9453
sani.kaajas@mps.fi
Helsinki, Finland


Hannu Kainulainen
Hannu Kainulainen

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9475
hannu.kainulainen@mps.fi
Helsinki, Finland


Nina Kalajoki
Nina Kalajoki

Head Coach, Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9413
nina.kalajoki@mps.fi
Helsinki, Finland


Catharina Kallio
Catharina Kallio

Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9686
catharina.kallio@mps.fi
Turku, Finland


Seppo Kangas
Seppo Kangas

Senior Partner, Team Coach Oulu, Certified Business Coach
+358 20 746 9490
seppo.kangas@mps.fi
Oulu, Finland


Tapio Kivikangas
Tapio Kivikangas

Senior Consultant, M.Sc.(Econ). Certified Business Coach
+358 20 746 9456
tapio.kivikangas@mps.fi
Helsinki, Finland


Johanna Korte
Johanna Korte

Senior Consultant, Psychologist, Team Coach
+358 50 596 7999
johanna.korte@mps.fi
Helsinki, Finland


Elina Koskela
Elina Koskela

Managing Director, MPS Career, Certified Business Coach
+358 20 746 9692
elina.koskela@mps.fi
Turku Helsinki, Finland


Johanna Leskinen
Johanna Leskinen

Business Development Manager, Senior Consultant, Certified Business Coach
. +358 20 746 9406
johanna.leskinen@mps.fi
Helsinki, Finland


Päivi Montgomery
Päivi Montgomery

Senior Consultant, Business Development Manager, Psychologist, Certified Business Coach
+358 20 746 9612
paivi.montgomery@mps.fi
Helsinki, Finland


Hanna Nyqvist
Hanna Nyqvist

Senior Consultant, Psychologist, Certified Business Coach
+358 20 746 9421
hanna.nyqvist@mps.fi
Tampere, Finland


Heidi Palo
Heidi Palo

Business Development Manager, Senior Partner, Psychologist, Certified Business Coach
+358 20 746 9628
heidi.palo@mps.fi
Helsinki, Finland


Sari Salojärvi
Sari Salojärvi

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 41 466 6064
sari.salojarvi@mps.fi
Helsinki, Finland


Jarkko Sipiläinen
Jarkko Sipiläinen

Account Director, Team Coach
+358 20 746 9577
jarkko.sipilainen@mps.fi
Tampere Vaasa Kuopio, Finland


Peter Therman
Peter Therman

Senior Advisor, MPS Family Governance Advisory
+358 40 5830446
peter.therman@mps.fi
Helsinki, Finland


Irene Turakainen
Irene Turakainen

Senior Consultant
+358 20 746 9457
irene.turakainen@mps.fi
Helsinki, Finland


Juha Vaara
Juha Vaara

Business Development Manager, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9411
juha.vaara@mps.fi
Helsinki, Finland


Harri Viitanen
Harri Viitanen

Senior Partner
+358 20 746 9574
harri.viitanen@mps.fi
Tampere, Finland

Research konsultit


Taina Heino
Taina Heino

Research Consultant
+358 20 746 9576
taina.heino@mps.fi
Helsinki, Finland


Aino-Maria Leivo
Aino-Maria Leivo

Research Consultant
+358 41 544 3872
aino-maria.leivo@mps.fi
Helsinki, Finland


Anne Malmi
Anne Malmi

Research Consultant
+358 20 746 9477
anne.malmi@mps.fi
Helsinki, Finland


Mia Niskanen
Mia Niskanen

Research Manager
+358 20 746 9414
mia.niskanen@mps.fi
Helsinki Tampere, Finland


Laura Rehunen
Laura Rehunen

Research Consultant
+358 20 746 9660
laura.rehunen@mps.fi
Helsinki, Finland


Merja Vesanen
Merja Vesanen

Research Consultant
+358 20 746 9679
merja.vesanen@mps.fi
Helsinki, Finland