MPS Helsinki

Pääkonttorimme sijaitsee Meilahdessa, Pikku Huopalahden kupeessa. Ajoaika Helsingin keskustasta on ruuhkasta riippuen 10-20 minuuttia ja Helsinki-Vantaan lentokentältä noin 30-40 minuuttia.

Voit pysäköidä rakennuksen sisäpihalla oleville MPS:n asiakaspaikoille tai Paciuksenkaaren ja Kallioportaankadun maksuttomille 2h-paikoille. Rakennuksen sisäpihalle on ajoyhteys Kallioportaankadun kautta. Navigaattoria käyttäville suosittelemme käytettäväksi osoitetta Kallionportaankatu.

Toimistomme lähellä on myös maksullisia pysäköintimahdollisuuksia, 1-1,5 € / h. 

  • Gradus-talon, Paciuksenkatu 25, sisäpihalla on Q-Parkin pysäköintialue, jonne on ajoyhteys Kallioportaankadulta.
  •  Paciuksenkaaren varrella on Paciuksenkadun Pysäköinti Oy:n maksullisia parkkialueita.

Maksu EasyParkilla tai maksuautomaatilla. Toimistollemme on hyvät joukkoliikenneyhteydet; vaihtoehtoja voit etsiä HSL:n reittioppaasta.

Helsingin konsultit ja yhteyshenkilöt palveluksessasi

Klikkamalla nimeä näet konsultin henkilökuvauksen.


Laura Antila
Laura Antila

Head of Partnerships and Resourcing
+358 40 596 1048
laura.antila@mps.fi


Helena Buzalski (maternity leave)
Helena Buzalski (maternity leave)

Executive Assistant to CEO
+358 20 7469 440
helena.buzalski@mps.fi


Lilli Eloranta (maternity leave)
Lilli Eloranta (maternity leave)

Account manager
+358 40 740 4943
lilli.eloranta@mps.fi


Jussi Grönlund
Jussi Grönlund

Project Coordinator
+358 40 741 0569
jussi.gronlund@mps.fi


Jari Grönroos
Jari Grönroos

Senior Advisor, Certified Progress Coach
+358 506 4313
jari.gronroos@mps.fi


Anna Heiliö
Anna Heiliö

Head of Learning Solutions
+358 40 527 5916
anna.heilio@mps.fi


Taina Heino
Taina Heino

Research Consultant
+358 20 746 9576
taina.heino@mps.fi


Sanna Helevä (maternity leave)
Sanna Helevä (maternity leave)

Key Account Manager
+358 50 400 9959
sanna.heleva@mps.fi


Marcus Herold
Marcus Herold

CEO and Chairman of the Board, MPS Enterprises, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9444
marcus.herold@mps.fi


Roy Herold
Roy Herold

Managing Director, MPS Executive Search, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9661
roy.herold@mps.fi


Minna Hirsimäki
Minna Hirsimäki

Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9473
minna.hirsimaki@mps.fi


Jaana Jaatinen
Jaana Jaatinen

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9690
jaana.jaatinen@mps.fi


Heidi Juhantalo
Heidi Juhantalo

Project Manager, LX Consultant
+358 50 367 8177
heidi.juhantalo@mps.fi


Sani Kaajas
Sani Kaajas

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9453
sani.kaajas@mps.fi


Hannu Kainulainen
Hannu Kainulainen

Senior Consultant
+358 20 746 9475
hannu.kainulainen@mps.fi

1 2 3 4

Yhteystietomme Helsingissä

MPS-Yhtiöt Oy
PL 2, Paciuksenkatu 27
00270 Helsinki
tel. +358 20 746 9400
fax +358 20 746 9402
e-mail helsinki(at)mps.fi
e-mail etunimi.sukunimi(at)mps.fi