Business Coaching

Business Coaching on yksilöllinen kehittymisen prosessi. Coachingissa paneudutaan coachattavan yksilön tilanteeseen ja haasteisiin. Henkilö rakentaa omia kykyjään ja taitojaan organisaation lyhyen ja pitkän aikavälin tavoitteiden saavuttamiseksi sparraavan coachin avulla.

MPS:n Business Coachingin tavoitteena on saada aikaan pysyviä käyttäytymisen muutoksia. Muutos parantaa organisaation strategisten tavoitteiden saavuttamista. Sertifioitujen Business Coachien ohjaamaan prosessiin kuuluvat tavoitteiden määrittely, valmennus sekä muutoksen arvioiminen sovituilla mittareilla.

Coaching-prosessi toimii erinomaisesti tilanteissa, joissa henkilöllä tai tiimillä on osaamista ja voimavaroja tavoitteen toteuttamiseen, mutta tämä potentiaali ei jostain syystä täysin konkretisoidu. Coach reflektoi ja selkeyttää coachattavan voimavaroja ja vahvuuksia. Coach tuo näkyväksi piilossa olevia uskomuksia sekä auttaa coachattavaa näkemään mahdollisuuksia. Coachingin osana henkilön itsetuntemus, tietoisuus omista voimavaroista ja oman toiminnan vaikutuksista lisääntyvät.

MPS Business coachit auttavat asiakkaita tyypillisesti haastavissa johtamisen tilanteissa, muutostilanteissa sekä itsensä kehittämisen tilanteissa.

MPS on panostanut systemaattisesti suomalaisen business coaching-kulttuurin luomiseen. Yhtiöllä on lukuisia sertifioituja Business Coaching-konsultteja Suomessa, joilla on vahva kokemus sekä kotimaisesta että kansainvälisestä liiketoiminnasta. Business Coaching -kumppanuus MPS:n kanssa tuottaa konkreettisia tuloksia.

Sertifioidut Business Coachit palveluksessasi

Klikkamalla nimeä näet konsultin henkilökuvauksen.


Jari Grönroos
Jari Grönroos

Senior Advisor, Certified Progress Coach
+358 506 4313
jari.gronroos@mps.fi


Marcus Herold
Marcus Herold

CEO and Chairman of the Board, MPS Enterprises, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9444
marcus.herold@mps.fi


Roy Herold
Roy Herold

Managing Director, MPS Executive Search, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9661
roy.herold@mps.fi


Minna Hirsimäki
Minna Hirsimäki

Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9473
minna.hirsimaki@mps.fi


Jaana Jaatinen
Jaana Jaatinen

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9690
jaana.jaatinen@mps.fi


Sani Kaajas
Sani Kaajas

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9453
sani.kaajas@mps.fi


Nina Kalajoki
Nina Kalajoki

Head Coach, Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9413
nina.kalajoki@mps.fi


Catharina Kallio
Catharina Kallio

Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9686
catharina.kallio@mps.fi


Seppo Kangas
Seppo Kangas

Senior Partner, Team Coach Oulu, Certified Business Coach
+358 20 746 9490
seppo.kangas@mps.fi


Tapio Kivikangas
Tapio Kivikangas

Senior Consultant, M.Sc.(Econ). Certified Business Coach
+358 20 746 9456
tapio.kivikangas@mps.fi


Elina Koskela
Elina Koskela

Managing Director, MPS Career, Certified Business Coach
+358 20 746 9692
elina.koskela@mps.fi


Jūratė Kubilienė
Jūratė Kubilienė

Executive Search Consultant, Certified Business Coach
+370 686 21374
jurate.kubiliene@mps.lt


Riitta Kättö
Riitta Kättö

Consultant, Psychologist, Certified Business Coach
+358 20 746 9434
riitta.katto@mps.fi


Regina Laimikienė
Regina Laimikienė

Partnerė, vyr. konsultantė / Partner, Senior Consultant, Certified Business Coach
+370 685 555819
regina.laimikiene@mps.lt


Kalle Lappalainen
Kalle Lappalainen

Managing Director, MPS Prewise, Certified Business Coach
+358 40 513 0616
kalle.lappalainen@mps.fi


Maarika Luht
Maarika Luht

Senior Consultant, MPS Estonia & MPS Latvia, Certified Business Coach
+372 513 1386
maarika.luht@mps.ee


Päivi Montgomery
Päivi Montgomery

Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9612
paivi.montgomery@mps.fi


Hanna Nyqvist
Hanna Nyqvist

Consultant, Psychologist, Certified Business Coach
+358 20 746 9421
hanna.nyqvist@mps.fi


Heidi Palo
Heidi Palo

Business Development Manager, Senior Partner, Psychologist
+358 20 746 9628
heidi.palo@mps.fi


Marjatta Räty
Marjatta Räty

Leading Psychologist, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9485
marjatta.raty@mps.fi


Sari Salojärvi
Sari Salojärvi

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 41 466 6064
sari.salojarvi@mps.fi


Irma Simonkevičienė
Irma Simonkevičienė

Konsultantė / Consultant, Certified Business Coach
+370 600 90886
irma.simonkeviciene@mps.lt


Ina Skiauteriené
Ina Skiauteriené

Partnerė, Direktorė / Partner, Director, Certified Business Coach
+370 685 77785
ina.skiauteriene@mps.lt


Juha Vaara
Juha Vaara

Business Manager, Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9411
juha.vaara@mps.fi


Tomi Välimäki
Tomi Välimäki

Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9450
tomi.valimaki@mps.fi