Business Coaching

MPS Business Coachingin avulla saat yksilön potentiaalin vahvemmin suunnattua yrityksen tavoitteiden saavuttamiseksi. Coachattavan itsereflektio kehittyy, rajoittavat uskomukset saadaan tunnistettua ja henkilön suorituskyky sekä työhyvinvointi vahvistuu. Coachingin avulla saadaan aikaan konkreettisia kehitysaskeleita coachattavan käyttäytymisessä.

Business Coaching on yksilöllinen kehittymisen prosessi, jossa paneudumme coachattavan yksilön tilanteeseen ja haasteisiin. Autamme henkilöä rakentamaan omia kykyjään ja taitojaan organisaation lyhyen ja pitkän aikavälin tavoitteiden saavuttamiseksi sparraavan coachimme avulla. Prosessin tueksi käytämme monipuolisia työkaluja, kuten henkilö- ja 360°-arviointeja.

Coaching auttaa tyypillisesti haastavissa johtamisen tilanteissa, muutostilanteissa sekä itsensä kehittämisen tilanteissa. Prosessiin kuuluvat tavoitteiden määrittely, valmennus sekä muutoksen arvioiminen sovituilla mittareilla. Coachimme reflektoi ja selkeyttää coachattavan voimavaroja ja vahvuuksia sekä tuo näkyväksi piilossa olevia uskomuksia auttaen samalla henkilöä näkemään mahdollisuuksia. Coach ohjaa coachattavan ajattelun ja oivaltamisen prosessia ilman, että substanssia siirtyy. Coachingin avulla henkilön itsetuntemus, tietoisuus omista voimavaroista ja oman toiminnan vaikutuksista lisääntyvät.

Olemme panostaneet systemaattisesti suomalaiseen Business Coaching-kulttuurin luomiseen. Tiimiimme kuuluu yli 20 sertifioitua Business Coaching-konsulttia, joilla on vahva kokemus sekä kotimaisesta että kansainvälisestä liiketoiminnasta.

Sertifioidut Business Coachit palveluksessasi

Klikkamalla nimeä näet konsultin henkilökuvauksen.


Jari Grönroos
Jari Grönroos

Senior Advisor, Certified Progress Coach
+358 506 4313
jari.gronroos@mps.fi


Marcus Herold
Marcus Herold

CEO and Chairman of the Board, MPS Enterprises, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9444
marcus.herold@mps.fi


Roy Herold
Roy Herold

Managing Director, MPS Executive Search, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9661
roy.herold@mps.fi


Minna Hirsimäki
Minna Hirsimäki

Head of Training Services, Certified Business Coach, Consultant
+358 20 746 9473
minna.hirsimaki@mps.fi


Jaana Jaatinen
Jaana Jaatinen

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9690
jaana.jaatinen@mps.fi


Sani Kaajas
Sani Kaajas

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9453
sani.kaajas@mps.fi


Marjo Kaihari
Marjo Kaihari

Senior Consultant, Seamless Learning, Certified Coach and Facilitator
+358 50 477 0447
marjo.kaihari@mps.fi


Hannu Kainulainen
Hannu Kainulainen

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9475
hannu.kainulainen@mps.fi


Nina Kalajoki
Nina Kalajoki

Head Coach, Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9413
nina.kalajoki@mps.fi


Catharina Kallio
Catharina Kallio

Consultant, Certified Business Coach
+358 20 746 9686
catharina.kallio@mps.fi


Seppo Kangas
Seppo Kangas

Senior Partner, Team Coach Oulu, Certified Business Coach
+358 20 746 9490
seppo.kangas@mps.fi


Tapio Kivikangas
Tapio Kivikangas

Senior Consultant, M.Sc.(Econ). Certified Business Coach
+358 20 746 9456
tapio.kivikangas@mps.fi


Elina Koskela
Elina Koskela

Managing Director, MPS Career, Certified Business Coach
+358 20 746 9692
elina.koskela@mps.fi


Jūratė Kubilienė
Jūratė Kubilienė

Executive Search Consultant, Certified Business Coach
+370 686 21374
jurate.kubiliene@mps.lt


Riitta Kättö
Riitta Kättö

Senior Consultant, Psychologist, Sertified Business Coach
+358 20 746 9434
riitta.katto@mps.fi


Regina Laimikienė
Regina Laimikienė

Partnerė, vyr. konsultantė / Partner, Senior Consultant, Certified Business Coach
+370 685 555819
regina.laimikiene@mps.lt


Kalle Lappalainen
Kalle Lappalainen

Managing Director, MPS Prewise, Certified Business Coach
+358 40 513 0616
kalle.lappalainen@mps.fi


Maarika Luht
Maarika Luht

Senior Consultant, MPS Estonia & MPS Latvia, Certified Business Coach
+372 513 1386
maarika.luht@mps.ee


Päivi Montgomery
Päivi Montgomery

Senior Consultant, Business Development Manager, Psychologist, Certified Business Coach
+358 20 746 9612
paivi.montgomery@mps.fi


Hanna Nyqvist
Hanna Nyqvist

Senior Consultant, Psychologist, Certified Business Coach
+358 20 746 9421
hanna.nyqvist@mps.fi


Heidi Palo
Heidi Palo

Business Development Manager, Senior Partner, Psychologist
+358 20 746 9628
heidi.palo@mps.fi


Marjatta Räty
Marjatta Räty

Leading Psychologist, Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9485
marjatta.raty@mps.fi


Sari Salojärvi
Sari Salojärvi

Senior Consultant, Certified Business Coach
+358 41 466 6064
sari.salojarvi@mps.fi


Irma Simonkevičienė
Irma Simonkevičienė

Konsultantė / Consultant, Certified Business Coach
+370 600 90886
irma.simonkeviciene@mps.lt


Ina Skiauteriené
Ina Skiauteriené

Partnerė, Direktorė / Partner, Director, Certified Business Coach
+370 685 77785
ina.skiauteriene@mps.lt


Juha Vaara
Juha Vaara

Business Development Manager, Senior Partner
+358 20 746 9411
juha.vaara@mps.fi


Tomi Välimäki
Tomi Välimäki

Senior Partner, Certified Business Coach
+358 20 746 9450
tomi.valimaki@mps.fi